Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Kina
Niezależnego "Off jak gorąco" - Kino Charlie
i Stowarzyszenie Łódź Filmowa informują,
że zawieszają organizację wydarzenia.


"Off jak gorąco" był pierwszą imprezą poświęconą kinu niezależnemu odbywającą się w Łodzi. W ciągu 7 lat funkcjonowania zebrał wierną rzeszę widzów zainteresowanych kinem tworzonym na uboczu polskiej kinematografii. Był okazją do spotkania znanych już twórców kina niezależnego, debiutujących w kinie offowym i studentów szkół filmowych, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodach związanych z twórczością filmową. Był jedną z nielicznych imprez filmowych poświęconych kinu niezależnemu organizowanych na terenie kraju.

W ramach festiwalu przyznawano nagrody festiwalu - Złote Lokomotywy, w dwóch kategoriach: Najlepszy Film Niezależny, Najlepszy Film Szkolny.

Wśród laureatów nagród znaleźli się m.in. Bodo Kox, czy Dominik Matwiejczyk, obecnie jedni z najbardziej znanych polskich twórców kina niezależnego.

W jury Festiwalu zasiadali m.in. Filip Bajon, Piotr Trzaskalski, Greg Zgliński.

Festiwal miał swoją replikę w kilkunastu miastach Polski.


        6 Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco" odbędzie się w dniach 10 - 12 czerwca 2011 w kinie Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, w Łodzi.

Festiwal Kina Niezależnego "Off jak gorąco" jest imprezą ogólnopolską. Uczestniczą w niej twórcy kina niezależnego, debiutanci i miłośnicy kina pozostającego na uboczu polskiej kinematografii. Łódź ma bardzo bogatą filmową tradycję, jednak do tej pory nie miała festiwalu poświęconego kinu niezależnemu. Postanowiliśmy to zmienić. W czerwcu 2006 odbyła się pierwsza edycja festiwalu "Off - jak gorąco". W ramach festiwalu odbędzie się konkurs na najlepszy film niezależny w dwóch kategoriach:
  • najlepszy film niezależny (studenci i absolwenci szkół filmowych i artystycznych, amatorzy, niezależne grupy filmowe itp..)
  • najlepszy film szkolny (uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i liceów)
Filmy można zgłaszać do 31 maja!

W programie m.in.
  • Przegląd filmów Piotra Pasiewicza
  • Replika festiwalu PWSFTviT w Łodzi " Łodzią po Wiśle"
  • Pokaz filmów "Filmowe Podlasie Atakuje"
  • Warsztaty filmowe: "Technika cyfrowa. Nowe kino. Nowe możliwości." prowadzone przez Krzysztofa Ptaka oraz spotkanie z twórcą.
W ramach 6 Festiwalu Kina Niezależnego "OFF jak gorąco" ZŁOTEGO GLANA, nagrodę Kina Charlie, otrzyma wybitny operator filmowy, Krzysztof Ptak, autor zdjęć między innymi do filmu "Pornografia" Jana Jakuba Kolskiego, czy do filmu "Edi" Piotra Trzaskalskiego.

Komisja Selekcyjna akceptuje następujące formaty nadsyłanych prac: taśma filmowa 35mm i 16 mm, Digital Betacam (PAL), Betacam SP (PAL), Sony DV CAM (PAL), DV (PAL), DVD, MPG1, MPG 2 , DIVX i XVID , Pendrive

Termin nadsyłania filmów wraz z kartą zgłoszenia upływa 31 maja 2011 roku. Filmy prosimy nadsyłać na adres:

OFF JAK GORĄCO
Kino Charlie
ul. Piotrkowska 203/205
90 - 451 Łódź

Współorganizatorem festiwalu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Biuro Organizacyjne Festiwalu:
Kino Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, 90-451 Łódź
tel. (042) 636 00 92, off@charlie.pl

{ www.charlie.pl > www.offjakgoraco.pl }